BMS İLETİŞİM

BMS İLETİŞİM - HABERLESME SISTEMLERINDE UZMAN

0(212) 536 52 53

 

Alcatel-Lucent Yetkili Bayi

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

İLETİŞİMSANTRALLER - ALCATEL

   ALCATEL OMNI PCX (OXO)
   ALCATEL OmniPCX
   ALCATEL OMNİ PCX 4400
   ALCATEL 4019 SET
   ALCATEL 4039 SET
   ALCATEL 4029 SET
   Add-On Modül, 40 Tuşlu
   İÇ MEKAN BAZ İSTASYONU
   DIŞ MEKAN BAZ İSTASYONU


DİĞER MARKALAR

   ALCATEL
   KAREL
   NORSTAR
   NETAŞ
   TELESİS
   LG ERİCSSON
   İP PBX - İp Santral

ALCATEL OMNI PCX (OXO)

ALCATEL OMNI PCX (OXO)
OmniPCX Office, internet, ses ve veriyi tek bir kutuda sunan, önceden konfigüre edilmis bir sunucudur. Isletmelerin iletisim trafigini yönetmek ve sirket verimliligini arttirmak için, beklentilerini mümkün olan en basit sekilde karsilamak üzere hizmetler içerir. OmniPCX Office, müsterinin ihtiyacina en iyi sekilde adapte edilmek üzere tasarlanmis modüler bir sistemdir.

 

Kolay montaj, kolay yönetim ve kolay kullanim saglamak üzere "hepsi bir kutuda" konseptine dayali olarak dizayn edilmistir. Telefon ve bilgisayar network'ü yapabilmesinin yanisira gelecegin iletisim ihtiyaçlarini karsilamak üzere gerekli uygulamalari içeren önceden konfigürasyonu yapilmis bir sunucudur. Güvenli internet erisimi, e-posta sunucu, LAN altyapisi ve hizmetleri, CTI, çagri yönetimi (kisisel operator, sesli posta, hareketlilik) gibi uygulamalar sisteme tamamen yerlesiktir.

Modülerdir. Alcatel OmniPCX Office yazilimi, modüler tasarimi ve kart yapisi ile esnek konfigürasyonlar ve hizmetler saglar. 236 kullaniciya kadar komple çözüm sunmak üzere, data kabinetinin içine de yerlestirilebilen 19" lik kabinet yapisina sahiptir. Isletmenin büyümesine paralel olarak genisleyebilme imkani sunar. Modüler tasariminin yanisira kolay ve hizli genisleyebilme için yazilim anahtarlari ile yeni özellikler, terminaller eklemek ve kapasite arttirimi yapmak mümkündür.
 

Açiktir. Alcatel bilgisayar endüstrisinde yaygin kabul görmüs olan Linux isletim sistemini böyle bir cihazda kullanan ilk lider kurulustur. Linux entegre internet protokolleri ile son derece güvenilir ve güçlü bir isletim sistemidir. Dahasi OmniPCX Office standartlara dayalidir (CSTA, TAPI, IP, PPP, PAP/CHAP, PPTP, IPSec, POP3/SMTP). Bu, Alcatel veya üçüncü taraf uygulamalarla birlikte çalisabilmek için açik bir yapi demektir.

OmniPCX Office LAN çözümü
LAN Altyapisi
Alcatel OmniPCX Office, 6 tane Hizli Ethernet 10/100 LAN switch karti baglantisi ile küçük ve orta boy isletmeler için profesyonel LAN çözümü sunar. Büyük dosyalarin transferini ve multimedya uygulamalara erisim saglayarak LAN networkün performansini arttiran hizli Ethernet teknolojisine sahiptir. 

Her portta mevcut 10/100 Mbps otomatik algilama ile baglanan her cihazin hizi otomatik olarak algilanir ve ayrica konfigürasyona gerek kalmaz. Alcatel OmniPCX Office'i LAN networkü kurmak için kullanabileceginiz gibi, mevcut LAN network'üne entegre etmek de mümkündür. Alcatel OmniPCX Office entegre LAN karti modülerdir (8 veya 16 port). Genisleyebilir (6 karta kadar). LAN karti, networkü büyütmek üzere baska LAN switch'lere veya mevcut hub'lara baglanti yapabilmek için üst baglanti portu içermektedir.

LAN hizmetleri
Ayrica, Alcatel OmniPCX Office LAN konfigürasyonunu ve yönetimini kolaylastiran LAN hizmetleri içerir. Örnegin yerlesik DHCP sunucu (Dynamic Host Configuration Protocol) LAN'daki cihazlara otomatik olarak IP adresi verir. Bu özellik, yeni bir PC veya IP telefonun manuel konfigürasyona gerek kalmaksizin LAN'a eklenmesine imkan verir.
 

OmniPCX Office Internet çözümü

OmniPCX Office, profesyonel Internet kullanimi için gerekli tüm bilesenleri saglayarak kolay Internet erisimi saglar. OmniPCX Office yerlesik e-posta, güvenlik, kontrol ve uzaktan erisim içeren ve güvenli paylasimli internet erisimi sunan "hepsi bir arada" bir çözümdür. Yönetmesi kolay bir çözüm olan OmniPCX Office isletmeler için ideal bir çözümdür.

Alcatel OmniPCX Office asagidakileri içerir:

Paylasimli ve hizli internet erisimi
OmniPCX Office, LAN'daki pek çok kullanicinin tek bir internet hesabini ve tek bir baglantiyi kullanarak ayni anda hizli bir sekilde internete erismelerine izin verir. OmniPCX Office 64K'dan 2Mbps'a kadar genis bir internet erisim hizi araligi sunar. Gerek ISDN hatlarla gerekse kiralik hatlar ve ADSL üzerinden internet erisimine izin verir.
Internet baglantisi talep üzerine veya sürekli olarak kurulabilir.
OmniPCX Office, internet erisimi, ses ve veri için WAN kaynaklarini paylastirarak yatirimlarinizi optimize eder.

Güvenli internet erisimi
OmniPCX Office, internet erisimi ve network/veri koruma için çesitli güvenlik mekanizmalari içerir. Sistem, sirket bilgilerini dis saldirilardan korumak üzere sertifikali bir firewall içerir. OmniPCX Office, güvenlik çözümlerinin performansini degerlendirerek sertifikalandiran bagimsiz bir kurulus olan West Coast Labs Checkmark tarafindan sertifikalandirilmistir.

Kontrollü web erisimi
OmniPCX Office, internet kulanimini kontrol eden ve sinirlandiran proxy sunucu içerir. Proxy sunucu ile hizmetler ve uygulamalar bazinda erisim haklari sinirlandirilarak kullanici erisimi ayarlanabilir. Siyah/beyaz listelerle URL adreslerine erisim filtrelenebilir ve gün/saat zaman bazinda kisitlamalar getirilebilir. Dahasi, proxy sunucu internet ve uygulamalarin kullanimina iliskin detayli istatistikler de saglar.

Optimize edilmis internet erisimi
Entegre cache server, en son yüklenen web sayfalarini (HTTP) veya FTP dosyalarini dedike edilmis bir diskte saklayarak internet erisimini hizlandirir. Böylece baska bir kullanici tarafindan ayni bilgiye ihtiyaç duyuldugunda internet baglantisi kurmaya gerek kalmaksizin cache server'da saklanan bilgi kullanilabilir.

Daha fazla iletisim için e-posta uygulamasi
OmniPCX Office, entegre e-posta sunucu ile sirketinize yeni bir iletisim seviyesi saglar. OmniPCX Office e-posta sunucu harici bir sunucu ve yazilima gerek kalmaksizin isletmenin dahili e-posta sunucusu gibi davranabilir. Her kullanici kendi posta kutusuna ve e-posta adresine sahip olabilir. OmniPCX Office e-posta sunucu, ana standart e-posta protokollerini ve Microsoft® Outlook™, Microsoft Outlook Express ve Lotus Notes gibi ana POP3/SMTP müsteri yazilimlarini destekler. OmniPCX Office oldukça esnektir. Gerek isletmenin e-posta sunucusu seklinde konfigüre edilebilir, gerekse mevcut e-posta sunucuna gateway seklinde kullanilabilir.

OmniPCX Office e-posta sunucu tak&çalistir seklindedir; herhangi bir özel donanima gerek duymaz ve konfigürasyonu kolaydir.

Birlestirilmis Mesaj Çözümü
Dahasi, entegre sesli posta ve e-posta uygulamalari sayesinde OmniPCX Office ideal bir birlestirilmis mesaj çözümü de sunar. Ayrica Internet Fax Servis Saglayicilari vasitasyiyla internet üzerinden gelen fax mesajlarini da birlestirilmis mesaj çözümü kapsaminda tek bir arayüzde birlestirir. Her kullanici birlestirilmis mesaj çözümünden faydalanabilir.

Güvenli internet bazli uzaktan erisim için Virtual Private Networking (VPN)

OmniPCX Office VPN özelligi, internet altyapisini kullanan uzaktaki çalisanlar veya uzak ofislere, network erisimi ve veri transferi için ekonomik ve güvenli bir çözüm sunar. Uzak ofisler ve uzakta çalisanlar için Internet üzerinden ekonomik bir sekilde baglanti kurulmasina izin verir. VPN, gerçekligin tespiti ve data güvenligi (encryption) yöntemiyle iki birim arasinda internet üzerinden güvenli bir tünel olusturur.
VPN özelligi, birimler arasinda yerel internet baglantisi kurdugundan ekonomik bir çözümdür.
OmniPCX Office iki ana VPN protokolünü destekler : Uzakta çalisanlar için PPTP, LAN-LAN network'ü için IPSec.

Tek ve kullanimi kolay web bazli yönetim araci
Internet konfigürasyonu yönetimi tek bir kullanici arayüzü ile kolayca yapilir. Internet yönetimi özel bir yönetim araci kullanmayi gerektirmez. LAN'a baglanmis bir internet browser'i olan herhangi bir bilgisayar ile yönetilebilir. Pek çok bilesen yazilim bazlidir ve montaj gerektirmez. Wizard'lar sayesinde pek çok parametreyi konfigüre etmek kolaylastirilmistir.

OmniPCX Office ses çözümü

1. Telefon çözümleri

Alcatel OmniPCX Office üstün telefon hizmetleri içerir. Yerlesik sesli posta, kisisel operatör, sistem karsilama mesajlari, otomatik operatör, takim çalismasi gibi masaüstü terminaller tarafindan kullanilabilen akilli ve kullanimi kolay hizmetler içerir.

Akilli ve kullanimi kolay hizmetler
Isimle arama, 3'lü konferans, kolay çagri transferi, kolayca ayarlanabilen sesli rehberler, hassas tuslar, Reflex terminallerdeki içerige bagimli simgeler, direk çagrilar ve süpervizyon için Yönetici-Sekreter özelligi, çagri izleme, çagri toplama ve cevaplanmayan çagrilarin belirlenmesi gibi çalisma gruplari tarafindan kullanilan özellikler.

Yerlesik sesli posta
Her OmniPCX Office sisteminde 20 dakikadan 200 saat kayit kapasitesine kadar büyüyebilen yerlesik bir sesli posta sistemi mevcuttur. Sesli posta, is dünyasinda herkes için gerekli bir uygulama oldugundan her kullanici için mevcuttur. Kullanicilarin hangi tür terminal kullandiklari hiç önemli degildir. Hatta PC üzerinden bile (Pimphony ile) sesli postalarina erisebilirler. Sesli posta sistemi ayrica çagri izleme ve görüsme sirasina kayit gibi özelliklere de sahiptir.

Kisisel Operatör
Kisisel operatör, Reflex terminale sahip kullanicilarin masalarindan uzakta olmalari durumunda, gelen çagrilari yönlendirmek üzere 5 farkli seçenek sunar: sesli posta, GSM numarasi, harici numara, dahili numara (sekreter) veya operatör.

Sistem Karsilama Mesajlari
Alcatel OmniPCX Office, çagrilari cevaplamak için çesitli karsilama özellikleri sunar. Karsilama mesajlari, zaman bazinda veya mesgul kullanicilar için, kisisel bazda , bir grup için veya sirket düzeyinde programlanabilir. Sistem, transfer edilmek üzere bekleyen kisilere dinletmek üzere bekleme müzigi veya mesaji içerir. 16 saniyelik standart bir bekleme müziginin yanisira, 2 dakikadan 10 dakikaya (hard disk ile) kadar ayarlabilen bekleme müzigi saglar.

Otomatik Operatör
Otomatik operator, arayanlari 24 saat boyunca karsilayabilir. Ayrica istenen kisiye dogrudan ulasmak için operatörü beklemeye gerek kalmaksizin baglanti yapilmasina imkan verir. Otomatik operator ile çalisma saatleri gibi bilgileri yayinlamak da mümkündür.

Takim çalismasi
Alcatel OmniPCX Office, yöneticinin ve sekreterin birbirlerinin terminallerindeki çagrilari izlemelerini saglayan "Yönetici-Sekreter" özelligi de sunar. Tek bir numara ile grup yönetiminin yanisira ve set izleme, çagri toplama, yayin yapma ve cevaplanmayan çagrilari belirleme gibi özellikler de saglar.

2. Masaüstü terminaller

Alcatel genis bir terminal seti sunar. Bunlar; IP anahtarlamali ve devre anahtarlamali sistemlerle çalisan masaüstü kablolu terminaller, hareketli olabilmek için kablosuz terminaller ve PC bazli telefon sistemi için kullanimi kolay PC soft phone'lardir.

Tüm Alcatel IP Reflex™ ve Alcatel Reflex™ terminaller, kullanicilarin rahatligi ve OmniPCX Office tarafindan saglanan tüm hizmetlerin kullanilabilmesi için özel olarak tasarlanmistir.

IP Reflex serisi, kullanicilar için tamamen seffaf bir VoIP çözümü sunmak üzere, LAN konnektöre ve ek PC konnektörüne sahip entegre IP telefonlardir. Ergonomi ve kullanim kolayligi açisindan Reflex serisi ile ayni seviyede özellikler saglar.

3. Hareketlilik

Iletisimde hareketlilik günümüz is dünyasinda basari için vazgeçilmezdir. Şirket içi hareketlilik personel verimliligi, dolayisiyla müsteri memnuniyeti saglar. Alcatel Mobile Reflex serisi Alcatel OmniPCX Office'in yüksek seviyede sagladigi iletisim avantajlarinin hepsini kullanir. Ayrica, optimum seviyede kullanim kolayligi için bazi özellikler yerlesik olarak saglanmaktadir: gelistirilmis ergonomi, genis grafik ekran, entegre hoparlör ve kulaklik baglantisi.
Alcatel OmniPCX Office radyo baz istasyonlari ve kablosuz Reflex terminalleri ile iletisimde esneklik saglar. Çalisanlar, kablosuz Reflex terminalleri rahatlikla bir masadan baska bir masaya tasiyabilirler.

Alcatel Advanced DECT Reflex'ler veya Alcatel Premium DECT Reflex'ler bir DECT anten ile donatilmis masaüstü terminallerdir ve üzerindeki mevcut programlar degismeksizin bir masadan digerine tasimak mümkündür.
 

5.PC telefon ve CTI açikligi

OmniPCX Office CTI çözümlerine açiklik saglayan entegre bir CTI sunucu içerir. Harici bir CTI sunucu ile kiyaslandiginda, OmniPCX Office 25 kullaniciya kadar olan konfigürasyonlarda montaj ve destek zamanlarindan tasarruf saglar. OmniPCX Office ayrica Microsoft TAPI sunucu ve CSTA bazli sunucu uygulamalarina da destek verir.

OmniPCX Office standart CTI arayüzlerini destekler:
CSTA protokolü, bir ECMA (European Computer Manufacturers Association) standartidir.
TAPI arayüzü: Microsoft Windows sistemler üzerinde çalisan bir Microsoft Telephony API'dir.

Alcatel PC telefon çözümü

OmniPCX Office "soft phone" içerir.: PIMphony.
PIMphony is dünyasinda en çok kullanilan iki aracin, bilgisayar ve telefonun islevlerini birlestiren, günlük telefon islerini daha etkin ve kolay sekilde yönetmeyi saglayan Kisisel Iletisim Yöneticisi'dir. PIMphony, PC'de hangi uygulama çalisiyor olursa olsun, telefon hizmetlerini PC'de birlestirir.

PIMphony, en çok kullanilan ve bir Kisisel Bilgi Yöneticisi (PIM:Personal Information Manager) uygulamasi olan Microsoft Outlook ile siki bir entegrasyon saglar. Microsoft Outlook'un baglanti kartlarinin ekranda belirme özelligi ve sesli mesajlar için e-posta ile entegrasyon özellikleri kullanilarak kritik bilgilerin etkili bir sekilde yönetilmesi saglanir.

Üç çesit Pimhpony uygulamasi mevcuttur. Pimphony Basic, Pimphony Pro, Pimphony Team.

PIMphony Basic
PIMphony Basic, PC'de hangi uygulama çalisiyor olursa olsun, telefon hizmetlerini grafik kullanici arayüzü üzerinden bir PC'de birlestirir. Görüsme yapma, çagri alma, isimle arama, aktarma, konferans, bekletme, park etme, çagri listesi.

PIMphony Pro
Pimhony Basic'in sagladiklarina ek olarak Pimphony Pro, Microsoft® Outlook™, Act! Goldmine ve Microsoft® Access gibi programlarla siki bir entegrasyon saglar. Böylece, ekranda belirme özelligi sayesinde arayanin kimliginin tespit edilmesi ile, ilgili baglanti kartinin ekranda belirmesini saglar.Ayrica ayni arayüzde kullanicinin sesli mesaj kutusunun yönetimini de saglar.

PIMphony Team
Pimhony Basic ve Pimhony Pro'nun sagladiklarinin yanisira PIMphony Team, çalisma grubu yönetimi için çagri süpervizyonu ve asistan özellikleri gibi ek özellikler sunar.

Sonuç:

Alcatel OmniPCX Office, Internet, Ses ve Veri iletisimini tek bir çözüm haline getiren devrimsel bir çözümdür.

Şirkete sagladigi yararlar

Kolaydir. Hepsi bir arada konsepti sayesinde, Alcatel OmniPCX Office satin almasi kolay, montaji ve bakimi kolay, kullanimi kolaydir.

3 ayri kabineti birbirleriyle istenen sekilde birlestirerek daha büyük kapasitelere genisleyebilir. Farkli kapasitelerdeki kartlari ile istenen konfigürasyonlari saglamada oldukça modülerdir.

Açiktir. Yani sadece Alcatel tarafindan gelistirilen çözümlerle sinirli degildir. Standart protokolleri baz aldigindan (CSTA, TAPI, IP) üçüncü taraf Uygulama Tedarikçi'lerin çözümlerine açiktir. Açiktir, çünkü pek çok Uygulama Tedarikçisi ürünlerini LINUX üzerinde gelistirmektedirler. Internet Faks Servis Saglayicilari gibi Uygulama Servis Saglayici'larinin çözümlerine de açiktir.

Kabiliyetlidir. Internet, Ses ve Veriyi bir tek kutuda sunabildigi gibi, sadece geleneksel ses sistemi (PBX gibi) veya IP çagri sunucusu (IP-PBX gibi) olarak da konfigüre edilebilir.

Kullaniciya sagladigi yararlar

OmniPCX Office LAN çözümü profesyonel LAN çözümü sunar. Hizli Ethernet teknolojisi sayesinde büyük dosyalarin aktarilmasina izin vererek ve multimedia uygulamalara erisim saglayarak LAN network'ünün performansini arttirir

OmniPCX Office Internet çözümü isletmelerin interneti profesyonel bir sekilde kullanmalarini saglar. Paylasimli, güvenli ve kontrollü internet erisimi. E-posta sunucu ve birlestirilmis mesaj uygulamasi.

OmniPCX Office ses çözümü, gelecege açik tasarimi sayesinde kiyaslanamaz düzeyde telefon hizmetleri saglar. Entegre medya gateway sayesinde çagri sunucu hem IP telefon, hem de geleneksel telefonlari entegre eder. Sesli mesaj sunucu ve CTI sunucu sistemin içine yerlesiktir.

Bütün bu özellikler personelin verimliligini arttirir.

ALCATEL OMNI PCX (OXO) Servisi - ALCATEL OMNI PCX (OXO) Uygun Fiyat - ALCATEL OMNI PCX (OXO) Teknik Destek - ALCATEL OMNI PCX (OXO) Teknik Servis - ALCATEL OMNI PCX (OXO) Tamiri
ALCATEL OMNI PCX (OXO), ALCATEL OMNI PCX (OXO)Servisi, ALCATEL OMNI PCX (OXO) Uygun Fiyat , ALCATEL OMNI PCX (OXO)Teknik Destek , ALCATEL OMNI PCX (OXO) Teknik Servis , ALCATEL OMNI PCX (OXO) Tamiri

ALCATEL OMNI PCX (OXO) Teklif İste      ALCATEL OMNI PCX (OXO) Ürünü Yazdır    &nb      Son Güncelleme: 18.04.2008


Copyright© 2008 Bms İletişim Sistemleri Tic Ltd Şti Web Tasarım Hizmetleri