BMS İLETİŞİM

BMS İLETİŞİM - HABERLESME SISTEMLERINDE UZMAN

0(212) 536 52 53

 

Alcatel-Lucent Yetkili Bayi

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

İLETİŞİMÇEVRE URUNLER - FCT - GSM

   ADACELL 1 GSM
   ADACELL 2 GSM
   ERİCSSON G35
   MULTİCELL FCT
   2N EasyGate
   2N SmartGate
   2N Stargate PRI GSM GATEWAY
   Mobility Extension
   KAREL GT101 GSM Terminali
   GT10M GSM Terminali
   PRI GSM Terminali


DİĞER MARKALAR

   SES KAYIT
   FCT - GSM
   KULAKLIKLAR
   ÇAĞRI KAYIT
   ROBOT OPERATÖR
   KABLOLAMA
   BEKLETME MÜZİĞİ
   KAMERALAR
   DİĞER
   ANONS MÜZİKLERİ

2N EasyGate

2N EasyGate

2N GSM FCT ürün ailesinin giriş seviyesi ürünü olan Easygate, 1 GSM kanalı ve 1 FXS bağlantısı içeren analog FCT cihazıdır.

Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Easygate, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

2N Easygate GSM yönündeki aramalarda ekonomi sağlayan bir FCT cihazından daha fazlasını sunar:

Tüm santraller ile tam uyum
Eksiksiz kutu içeriği ile tak çalıştır.
RS232 bağlantısı
PC Fax gönderebilme
Analog Fax cihazı bağlayabilme (opsiyonel)
GPRS internet bağlantısı
SMS gönderip alma
Otomatik arama
12 / 16 KHz ücretlendirme
Polarity Reversal Desteği
Yön tablosu ile LCR
Türkçe PC yönetim arayüzü veya DTMF ile programlama
Tetikleme ile SMS gönderimi
Düşük kredi uyarısı
GSM modülü bağlantı monitörü

Tüm santraller ile tam uyum

Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Easygate, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

2N Easygate, istenirse doğrudan bir telefon setine bağlanarak, karasal hatların bulunmadığı yerlerde telefon iletişimi da sağlayabilir

Eksiksiz kutu içeriği

2N Easygate analog FCT ler kutudan çıkarıldığında hemen kullanıma hazır durumdadırlar. SIM kart takılması, anten ve adaptör bağlantısı yapılarak saniyeler içinde arama yapmaya hazır hale getirilebilirler.

2N Easygate analog FCT cihazları kutu içerikleri ile hızlı montaj ve hemen kullanım avantajı sağlarlar. Telefon santrali bağlantısı için 3m kablo, 2 adet anten (GSM sinyalinin güçlü olduğu yerler için cihaz üzerine monte edilebilen çubuk anten, veya zayıf sinyalli yerler için sinyalin daha güçlü olduğu yere konumlandırılabilecek 5 metre kablolu mıknatıs tabanlı anten), kullanım kılavuzu, Hızlı montaj kılavuzu ve SMS gönderim programı, PC ile yönetim programını içeren CD, RS 232 Seri Port bağlantısı için kablo gibi gerekli tüm aksesuarlar kutu içinden çıkarlar, ayrıca bir aksam satın alınması gerekmez.

RS232 bağlantısı

2N Easygate analog FCT, RS 232 seri port bağlantısı ile bir çok ek işlevi kullanıcısına sunar. Kutu içeriğinde bulunan seri kablo ile bir bilgisayara bağlandığında, cihazın programlama ve yönetim arayüzü, SMS gönderip almaya yarayan yazılım kullanılabilir. Ayrıca yanı bağlantı 2N Easygate ile PC den faks gönderip almak veya PC ye internet bağlantısı sağlamak için de kullanılır.

PC Fax gönderebilme

2N Easygate analog FCT cihazları içerdiği RS 232 seri portları ile bir PC veya taşınabilir bilgisayara bağlanabilirler. Bu sayede PC den Fax gönderebilen bir yazılım ile PC nizde oluşturacağınız bir belgeyi 2N Easygate deki GSM hattını kullanarak fakslayabilirsiniz.

Analog Fax cihazı bağlayabilme (opsiyonel)

2n Easygate analog FCT cihazına bir faks makinesi bağlanarak bu cihazla faks gönderip almak istendiğinde 2N Easygate Analog Fax modeli tercih edilmelidir.

GPRS internet bağlantısı

2N Easygate analog FCT cihazı RS232 seri portu ile bir bilgisayara bağlanabilirler.
Bu bağlantı ile 2N Easygate, bilgisayara seri modem olarak tanıtılır, bunun için gerekli sürücü kuru içinde çıkan CD de mevcuttur.

Çevirmeli ağ bağlantısı ile GSM şebekesi kullanılarak GPRS standardı ile internet erişimi sağlamak mümkündür.

SMS gönderip alma

Easygate FCT cihazları, GSM ile ses iletişiminin yanı sıra yine güncel bir GSM hizmeti olan SMS’i de destekler. Kutu içeriğinde bulunan yazılımın kurulacağı bilgisayara RS232 bağlantısı sağlandığında 2N Easygate GSM telefon a göre çok daha konforlu olan masa üstü bilgisayar ile SMS metinleri yazma, gönderme ve gelen cevapları okuma imkanı sunar.

Otomatik arama

2N Easygate analog FCTler önceden girilen belirli bir numarayı otomatik olarak arayabilir. Doğrudan bir telefon setine bağlanmış , otomatik arama işlevi etkinleştirilmiş bir Easygate, ahizenin kaldırılması ile otomatik olarak bu numaraya arama başlatacaktır. Aynı işlev telefon santraline bağlanmış bir Easygate ile de kullanılabilmektedir.

12 / 16 KHz ücretlendirme

2N Easygate analog FCT, 12 veya 16 KHz ücretlendirme sinyali üretebilir. Bu şekilde karasal hatlarındna 12 KHz kontör sinyali (darbesi) hizmeti alan ve kendi görüşme ücretlendirmelerini yapan tüm işletmeler, 2N Easygate kullanarak artık GSM yönündeki trafiklerini de ücretlendirebilirler.

12 veya 16 KHz kontör sinyallerinin, aranan her prefix için kaç saniyede bir gönderileceği ve her görüşme için toplu sinyal gönderilmesi 2N Easygate yön tablolarında kolaylıkla programlanabilir.

Polarity Reversal desteği

Telefon santralleri analog dış hatlarında bir görüşmenin başlangıç veya sonlanmasını polarity reversal adlı bir prosedür ile algılayabilirler. Kısaca anlatmak gerekirse, polarity reversal görüşme sırasındaki hattın kutuplarının değiştirlmesidir, bu hatta bağlı olan bir donanım (telefon santrali) bu değişikliği algılayabilir.

2N Easygate de polarity reversal desteği sayesinde görüşmenin başlangıç ve bitimini telefon santraline hatasız olarak bildirebilir. Bu şekilde hattın takılı kalması gibi sorunlar yaşanmaz.

Yön tablosu ile LCR

Easygate içerdiği yön tablosu ile güçlü bir LCR özelliği sunar. Aranacak numaralara prefikslerine göre izin verilebilir veya engellenebilir. Kullanıcının tuşladığı numaralara değişiklikler uygulanarak GSM şebekesine farklı olarak iletilmesi sağlanabilir. Örneğin, şehir içi aramaların da Easygate ile GSM şebekesi üzerinden yapılması isteniyorsa, kullanıcı alışık olduğu şekilde 7 haneli şehir içi numarasını tuşlar, easygate bunların başına şehirlerarası alan kodunu otomatik olarak ekleyerek görüşmenin GSM den yapılmasını sağlayabilir.

Benzer şekilde bazı aramaların Easygate’e ulaşsa bile GSM ile yapılması engellenebilir.

Türkçe PC yönetim arayüzü veya DTMF ile programlama

2N Easygate, kutudan çıktığı hali ile arama yapmaya ve almaya hazır haldedir. Sadece SIM kart takılması, elektrik ve anten bağlantılarının yapılması ile hemen arama yapmaya başlanabilir. Bununla birlikte çeşitli ayarlar yapılmak istendiğinde bunu Türkçe yönetim arayüzü ile sağlayabilir.

Kutu içereğinde bulunan yönetim arayüzü, gelen giden ses ayarları, otomatik aramaya, yön tablosu ayarları, SMS ayarları gibi tüm gelişmiş özelliklerin kolayca programlanabilmesini sağlayan ayrıntılı açıklamalar da içermektedir.

Benzer şekilde 2N Easygate’in ayarları yönetim arayüzü yerine cihaza bağlanacak bir telefon setinden tuşlama ile de yapılabilmektedir. Bununla ilgili tüm bilgiler kutu içeriğinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Tetikleme ile SMS gönderimi

2N Easygate bir röle kontağı içerir. Bu röle kontağında bir kısa devre algılandığında, önceden belirlenmiş bir metni belirli bir numaraya SMS olarak gönderebilir. Bu özellik bir çok endüstriyel uygulamaya izin vermektedir. Örneğin Easygate’in kontağına bir PIR (hereket sensörü) bağlanarak tüm hareketlerin SMS ile duyurulması sağlanabilir.

Düşük kredi uyarısı

2N Easygate istenirse ön ödemeli (kontörlü) GSM hatlarla da kullanılabilir. Bu durumda cihaza takılan SIM kart ta köntör sayısının kontrolü mümkündür. Kalan kontör miktarı önceden belirlenen seviyanin altına düştüğünde 2N Easygate belirli bir numaraya düşük kredi uyarısını SMS ile gönderecektir.

GSM modülü bağlantı monitörü

2N Easygate’in Türkçe PC yönetim arayüzü aynı zamanda GSM ünitesi ve şebeke hakkında bir çok bilgiyi de gerçek zamanlı olarak ekranda göstereblir.

Bu özellik özellikle cihazın montajının yapılacağı yeri veya kullanılacak anten tipini doğru seçmek için yararlıdır. Easygate monitör özelliği sayesinde GSM sinyal seviyesini grafik olarak sunar ve montaj yerine karar verilmesinde yardımcı olur.

2N EasyGate Servisi - 2N EasyGate Uygun Fiyat - 2N EasyGate Teknik Destek - 2N EasyGate Teknik Servis - 2N EasyGate Tamiri
2N EasyGate, 2N EasyGateServisi, 2N EasyGate Uygun Fiyat , 2N EasyGateTeknik Destek , 2N EasyGate Teknik Servis , 2N EasyGate Tamiri

2N EasyGate Teklif İste      2N EasyGate Ürünü Yazdır    &nb      Son Güncelleme: 11.03.2009


Copyright© 2008 Bms İletişim Sistemleri Tic Ltd Şti Web Tasarım Hizmetleri