BMS İLETİŞİM

BMS İLETİŞİM - HABERLESME SISTEMLERINDE UZMAN

0(212) 536 52 53

 

Alcatel-Lucent Yetkili Bayi

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

İLETİŞİM



SANTRALLER - LG ERİCSSON

   iPECS-MG
   IPECS-LIK
   ARIA IP
   ARIA SOHO
   WIT-400H IP Telefon
   LDP-7004D Sayısal Set
   LDP-7008D Sayısal Set
   LDP-7016D Sayısal Set
   LDP-7024D Sayısal Set
   LDP-7024LD Sayısal Set
   LDP-7048DSS
   LIP-8002/2A IP Telefon
   LIP-8008D IP Telefon
   LIP-8012D IP Telefon
   LIP-8024D IP Telefon
   LIP-8040L IP Telefon
   LIP-8050V Görüntülü
   GDC-400H DECT
   GDC-450H DECT


DİĞER MARKALAR

   ALCATEL
   KAREL
   NORSTAR
   NETAŞ
   TELESİS
   LG ERİCSSON
   İP PBX - İp Santral

ARIA SOHO

ARIA SOHO

ARIA SOHO telefon sisteminin kurulumu kolaydır (Tak-Çalıştır)

ARIA SOHO’ nun kurulumu, işletimi ve bakımı son derece kolaydır. Tak-Çalıştır özelliği ve gerçek “full-hybrid“ mimarisi ile ARIA SOHO, telefon  apareylerinin seçiminde de sizlere maksimum esneklik sağlayacaktır. 

ARIA SOHO sisteminde, isterseniz faks cihazı, isterseniz analog bir telefon, isterseniz sayısal set kullanabilirsiniz. ARIA SOHO, faks sinyalini otomatik olarak algılayarak, ses çağrılarından ayırt edebilmekte ve faks çağrılarını otomatik olarak faks terminaline yönlendirebilmektedir.

Bu özellikler teknik altyapısı zayıf olan ya da hiç olmayan küçük ve orta boy işletmeler ile, ev-ofislerin ihtiyaçları için son derece uygundur.

ARIA SOHO sistemlerinde ekstra özellikler bedelsizdir.

Geleneksel çevrelerde, küçük ofisler için teknolojinin ve gelişmiş özelliklerin ilgi uyandırmadığı ve temel haberleşme hizmetlerinin karşılanmasının yeterli olduğu görüşü hakimdir.

Bu geleneksel düşünce tarzı, kullanıcıların daha gelişmiş, akıllı ve şık haberleşme imkanlarına sahip olmalarını engellerken, aynı zamanda onları ilave özellik ve hizmetler için ilave ödemeler yapmak zorunda bırakır.

Bu kısıtlamaları ortadan kaldırmak için, LG-Ericsson, ilave özellikleri ücretsiz olarak sağlayan entegre bir modülü temel donanım olarak ARIA SOHO sisteminin içerisine yerleştirdi.

SMS (Sabit telekom hatlarından mesajlaşma) 
CLID (Arayan numaranın görüntülenmesi) 
TONE DEDECT (Çevir Sesi- Tonu Algılayıcı ile hatlarınızın kontrolu) 
Kontörlü hat 
Faks tonu algılayıcı 
Kredili abone 
ARIA SOHO sistemlerinde işinizi büyütürken santralinizi değiştirmek zorunda değilsiniz.

Sayısal mimarisi sayesinde, başlangıçta gereksiz kapasite yatırımı yapmaksızın, ihtiyaç duyduğunuzda ARIA SOHO dahili abone kapasitesini kolaylıkla arttırabilirsiniz.

İletişim Maliyetlerinin Kontrolü
ARIA SOHO, iletişim maliyetlerini düşürebilmek için, yöneticilere ve kullanıcılara giden çağrı trafiğini görüntüleme ve kontrol etme özellikleri sağlamaktadır.

Opsiyonel Gelişmiş Özellikler
ARIA SOHO, genellikle büyük kapasiteli haberleşme sistemlerinde bulunan gelişmiş birçok özelliği, kullanıcı istekleri doğrultusunda opsiyonel olarak sağlayabilmektedir.

  • TAPI ara yüzü (3 rd. party uygulamalara entegrasyon)
  • PC-Windows tabanlı operatris yazılımı : ez-attendant
  • TAPI temelli PC telefon yazılımı : ez-phone
  • Tam entegre Sesli Mesajlaşma Sistemi ve Otomatik Operatris
  • Uzaktan bakım için sisteme entegre modem ünitesi
  • Ethernet bağlantısı için LAN ara yüzü 
  • Sayısal Aboneler Kadar Güçlü, Analog Aboneler 

Küçük çaplı ofislerin çoğu için sistem maliyeti son derece önemlidir. Bu nedenle Sayısal telefonlar sadece birkaç çalışana seçilerek verilebilmektedir. 

Bu nedenle, sistem özelliklerinin birçoğu, sayısal telefon kullanıcıları kadar analog telefon kullanıcıları tarafından da kolaylıkla erişilebilir olmalıdır.

ARIA SOHO sistemlerinde SMS, CID, PC uygulamaları gibi birçok gelişmiş yeni özellik, analog telefon kullanıcılarına odaklı olarak sağlanmaktadır.

Sisteminiz Sizin Kontrolunuzda

Küçük işletmelerde veya ev uygulamalarında, bazı kullanıcılar sistemin kontrolünün kendilerinde olmasını ve sistemlerini kendilerinin yönetebilmesini isteyebilirler.

ARIA SOHO,  sizlerin sisteminizi kolaylıkla yönetebilmeniz ve işletebilmeniz için,  Sistem Yönetim Yazılımı (PC-Admin SW) ve Hızlı Arama Yöneticisi (Speed Editor) gibi yönetim ve işletim uygulamalarını hizmetinize sunmaktadır.

Konferans Görüşme
ARIA SOHO sistemi, iki farklı konferans görüşme imkanı sağlamaktadır.

15 katılımcı için " Çok Katılımcılı Konferans"  Gelişmiş bir konferans yöntemi olan "Konferans Odaları"...

Dış Hatlar ve Analog Abonelerde (CID) Arayan Numarayı Gösterme Özelliği 

ARIA SOHO, harici hatlarda arayan numara bilgilerini [CID] tespit eder ve bunu sayısal telefonun yanı sıra CID uyumlu analog abone telefonlarında da görüntülenebilmesini sağlar.

Dış hatlara uyumlu CID (Arama Bilgisi) görüntüleme sinyalleri : ANI. FSK, DTMF tip sinyallerdir.

Kısa Mesaj Servisi [SMS]

ARIA SOHO, uyumlu sabit telekom hatlarından alınan SMS mesajlarını tanıyarak, bunları SMS özellikli analog abonelere veya LG-Ericsson TAPI telefonlarına [ez-phone] gönderebilme özelliğine sahiptir.SMS özelliği  "ETSI ES 201 912 type I Protokolü "  ile uyumludur.

Arama Maliyetlerinin Kontrolü / İzlenmesi
ARIA SOHO, Arama Maliyetlerinin Kontrolü ve İzlenmesi konusunda kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunmaktadır.

• Kredili Abone: Her bir dahili abone hattı için farklı kesme süreleri tanımlayabilmek mümkündür.  Sistem programlanırken ayarlanır ve sistem programı tarafından aktif hale getirilir. Süre ölçerin zamanı dolduğunda, devam eden telefon görüşmesi otomatik olarak sonlandırılacaktır.

• Kontörlü hat: Türk Telekom tarafından gönderilen 12khz özel ücretlendirme sinyallerini algılayan opsiyonel CMU kartı (Call Metering Unit) ile birlikte çalışan bir özelliktir. Her bir abone hattına istenen miktarda harici görüşme süresi (kontör) tanımlanabilmektedir.

• Araya girme: Bir uyarı sesi verildikten sonra, tanımlanmış bir abonenin telefon görüşmesinin arasına girilebilmesi imkanı mevcuttur.

• SMDR: ARIA SOHO sisteminde yapılan aramalara ait çağrı kayıt-faturalandırma bilgileri, sistem hafızasında saklanabilir.  İstendiği anda printer çıktısı alınabilir veya bir PC'ye aktarılabilir.

• LCR: En ucuz maliyetli hatta yönlendirme. Yapılan harici aramaları en ucuz maliyetli hatta yönlendirmek için sistem otomatik olarak, tanımlanmış yön tablolarını ve işletim tipi tanımlarını kullanır.

PC Uygulamaları: 
Sayısal mimarisi sayesinde ARIA SOHO sistemi, belirli lisans kodları girilerek, uygulama hizmet platformu olarak çalıştırılabilir.

TAPI Ara yüzü (1st / 3rd party uygulamalar) 
Çok yaygın olarak kullanılan CTI ara yüzü TAPI sayesinde, abonelerin TAPI uyumlu yazılımları kullanabilmesi ve bu yazılımları kullanarak çağrı yapabilmesi sağlanmaktadır. 

LG-Ericsson'nun TAPI temelli PC telefonu [ez-Phone] Kişiye özel masaüstü gelişmiş çağrı yönetimi ile birlikte, SMS almak, SMS göndermek ve saklamak için kullanışlı bir arayüz sağlar.  

Windows temelli operatris, PC konsol  [ez-Attendant] MS-Windows işletim sistemi üzerinde çalışan PC tabanlı operatris konsolu, klasik operatris setinin yerini alacak iyi bir opsiyonel donanımdır. Genelde, PC konsol yazılımı tek kabinetli sistemlerden çok, iki kabinetli ARIA SOHO Sistemlerinin geniş yelpazeli konfigürasyonlarında tercih edilir.





ARIA SOHO Servisi - ARIA SOHO Uygun Fiyat - ARIA SOHO Teknik Destek - ARIA SOHO Teknik Servis - ARIA SOHO Tamiri
ARIA SOHO, ARIA SOHOServisi, ARIA SOHO Uygun Fiyat , ARIA SOHOTeknik Destek , ARIA SOHO Teknik Servis , ARIA SOHO Tamiri

ARIA SOHO Teklif İste      ARIA SOHO Ürünü Yazdır    &nb      Son Güncelleme: 15.07.2011


Copyright© 2008 Bms İletişim Sistemleri Tic Ltd Şti Web Tasarım Hizmetleri