BMS İLETİŞİM

BMS İLETİŞİM - HABERLESME SISTEMLERINDE UZMAN

0(212) 536 52 53

 

Alcatel-Lucent Yetkili Bayi

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

İLETİŞİMSANTRALLER - LG ERİCSSON

   iPECS-MG
   IPECS-LIK
   ARIA IP
   ARIA SOHO
   WIT-400H IP Telefon
   LDP-7004D Sayısal Set
   LDP-7008D Sayısal Set
   LDP-7016D Sayısal Set
   LDP-7024D Sayısal Set
   LDP-7024LD Sayısal Set
   LDP-7048DSS
   LIP-8002/2A IP Telefon
   LIP-8008D IP Telefon
   LIP-8012D IP Telefon
   LIP-8024D IP Telefon
   LIP-8040L IP Telefon
   LIP-8050V Görüntülü
   GDC-400H DECT
   GDC-450H DECT


DİĞER MARKALAR

   ALCATEL
   KAREL
   NORSTAR
   NETAŞ
   TELESİS
   LG ERİCSSON
   İP PBX - İp Santral

IPECS-LIK

IPECS-LIK

Haberleşme sistemi çözümünüz; işletmenizi ve çalışma yaşamınızı zora sokan değil, işinizi kolaylaştıran bir yapıda olmalıdır. Olabildiğince basit, kolay kullanılabilen, işletmenizin büyümesiyle ekonomik bir şekilde güncellenebilen bir sistem olmalıdır. Bir haberleşme sisteminin kullanıcı özellikleri açık ve anlaşılır olmalıdır ki kullanıcı dostu olabilsin. Sizin için tasarlanmış uçtan-uca IP (Pure IP) haberleşme çözümü IPECS’i en yüksek verimlilikte içtenlikle kullanmanız dileğiyle.

IPECS, LG-Ericsson mühendislerinin küçük, orta ve büyük işletmelerin IP Haberleşme ihtiyacını en üst seviyede karşılamak bağlamında tasarladığı bir üstün teknoloji ürünüdür. Modüler ve tamamen dağıtık mimari yapısına ilave olarak zengin ve kolay kullanılabilen özelliklere sahip, 12.000 porta kadar büyüyebilen, birçok donanım ve uygulama seçenekleri sunan IP haberleşme sistemidir. 

Verimlilik Artışı

KOBİ ve büyük işletmelerde verimlilik artışının sürekliliği çok önemlidir. IPECS UCS verimlik artışını sağlayacak birçok IPECS uygulamasından bir tanesidir. IPECS UCS SMB ve LMB kullanıcıları için tasarlanmış bir sezgisel masaüstü ortak çalışma ve paylaşım uygulamasıyla kullanıcılar iş ortamında verimliliklerini en üst seviye çıkarabilmektedirler. Nerede olursanız olun, şirketinizin haberleşme olanaklarını en üst sevide kullanabilirsiniz. Tek bir tıkla, UCS Kullanıcısı anında şirket telefon rehberi ve benzeri ortak kullanım kaynaklarına erişebilir. Yerindelik bilgisi ile haberleşmedeki gecikme ve zaman kayıplarının önüne geçecek en uygun yöntemle tüm çalışanlar arası sağlıklı haberleşme. Anlık Mesajlaşma, Sesli Haberleşme, Video Konferans, KMS ve daha birçok farklı haberleşme yöntemleri. Uygulama ve dosya paylaşımı ile satış rakamları gibi en son bilgilere kolay erişim iş verimliliğinin artırılması ve zamandan tasarruf. IPECS UCS, tüm haberleşme olanaklarını sezgisel ara yüze sahip tek bir platformda birleştirerek iş yaşamında verimliği en üst seviyeye çıkaran bir uygulamadır.

Haberleşme Giderlerinin Düşürülmesi

IPECS, tam anlamıyla modüler ve dağıtık mimari yapısıyla VoIP dünyasının tüm avantajlarından en üst seviyede faydalanmanızı sağlar. Tek bir ses/veri altyapısı ile sistem yönetim maliyetlerini inanılmaz derecede minimize eder. Kolay kurulum (Tak-Çalıştır) ve programlama yapısıyla haberleşme yöneticilerinin istenilen yerde ihtiyaca göre yapılandırılabilmesi özelliği sayesinde diğer hantal ve kurulumun haftalar alan sistemlere karşı tercih ettiği bir sistemdir. Modüler ağ geçitleri, terminaller ve yazılım tabanlı uygulamalar kablolu/kablosuz ağ bağlantısının olduğu her yerde IP haberleşme sisteminizin bir abonesi ya da bileşeni olabilir. Yedek güç ünitesi ve ana işlemci ara yüzleri ile kesintisiz haberleşme ve yönetim olanaklarını sunmaktadır. Akıllı IPECS yönetim ara yüzü sayesinde, dağıtık yapıdaki tüm bileşenlerin yönetiminde zaman ve yönetim giderlerinden yüksek oranda tasarruf sağlar. Sistem yöneticileri tek bir sunucuda 1000 adet IPEC sistemi izleyip yönetebilir ve tek bir tuşla her bir sistemin veritabanı ve bakımlarını yapabilir. Modüler donanım ve yazılım özelliği sayesinde firmanızın ihtiyaçları çerçevesinde kolayca ilave modül ya da sistem ekleyebilirsiniz.

LIK, IPECS Çağrı Sunucusu ve Ağ Geçitleri

IPECS Çağrı Sunucusu (MFIM), IPECS sistemlerin kalbi niteliğindedir. Bu son derece güvenilir sunucu, uç noktadaki bileşenler ve ağ kaynaklarının sağlıklı bir şekilde haberleşme ve yönetimini sağlar. İşletmenizin ihtiyacına göre yirmi kullanıcıdan binlerce kullanıcıya kadar en iyi hizmeti verecek kapasiteye karşılık gelecek Çağrı Sunucusunu seçebilirsiniz. Modüler tipteki IPECS Ağ Geçitlerini kolayca çağrı sunucusuna ağınız üzerinden bağlayabilirsiniz ve böylece analog, sayısal, SIP bağlantılarını hem dahili hem de harici bazda yapılandırabilirsiniz. Basit modüler yapısı sayesinde, kolay ve esnek yapılandırma ile bugünden geleceğin haberleşme ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir sisteme sahip olabilirsiniz.

IPECS Çağrı Sunucusu zengin haberleşme özelliklerini beraberinde getirmektedir. Temel özelliklerden (Beklet, Transfer, vb.) gelişmiş birçok özelliğe (LCR-En Ucuz Yoldan Çıkış, ICD-Gelen Çağrı Dağıtımı, SIP Harici ve Abone, vb.) gibi sistem kaynaklarına tek bir tuş ile sistem terminallerinden kolayca erişip kullanabilirsiniz. IPECS, kullanıcıların haberleşme ihtiyaçlarına göre seçebileceği zengin terminaller sunar. LIP-8000 serisi IP telefonlar, LDP-7000 serisi sayısal telefonlar, IP DECT telefonu, PC, PDA ve Smart Phone yazılım telefonlar, analog ve standart SIP terminaller arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçip IPECS IP Haberleşme sisteminin kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

IPECS Çağrı Sunucusu zengin haberleşme uyulmalarına sahip bir platformdur; bu uygulamalar sayesinde çalışan verimliği ve arama kolaylığı en üst seviyededir. PC Konsol (Ez-Attendant) operatörlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır, UMS-Tümleşik Mesajlaşma Sistemi sayesinde tek bir platformda ses, mesaj ve faks yönetilebilir, UCS-Tümleşik Haberleşme Sistemi ile ses, video, mesajlaşma (Anlık ve KMS) tek bir ara yüz ile yönetilebilmektedir. Bunlara ilave olarak, Microsoft standart TAPI ve IPECS AIM (Uygulama Entegrasyon Modülü) sayesinde LG-Nortel ve 3. Parti uygulamalar kolaylıkla sisteme uyarlanarak KOBİ ve büyük işletmeler için haberleşmede çeşitlilik ve zenginlik kazandırılır. 

LIP 8000Serisi IP Telefonlar

IPECS çok çeşitli masa üstü telefon seçeneği sunar. LIP 8000 serisi IP terminaller kullanıcı ihtiyaçlarına göre seçilebilecek 6 çeşit telefon modeli ve 4 tip ilave tuş modülünden ibarettir. LIP 8000 serisi telefonlar; LIP-8002/A temel özelliklere sahip lobi telefonundan LIP-8050V üst düzey yönetici setleri ile kolay kullanım ve zengin özellikler sunar. Gezinim ve esnek menü tuşları sayesinde kullanıcılar kolaylıkla LIP 8000 setleri öğrenip kullanabilmektedir.

Birçok modelde bulunan gelişmiş VoIP teknolojisi sayesinde full duplex HD kalitesindeki hoparlörü ile eller serbest konuşma. LIP-8000 serisi telefonlar, nerede olursanız olun LAN bağlantısı ile sistemin bir abonesi olabilir, istenirse IEEE 802.11af POE switch istenirse adaptöre ile kullanılabilir.

UCS, KOBİ ve Büyük İşletmeler İçin Tümleşik Haberleşme Sistemi

IPECS UCS bir PC tabanlı uygulama olup IPECS Çağı Sunucusu ile paralel ve uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. IPECS UCS tüm haberleşme ihtiyacınızı tek bir grafik haberleşme ara yüzde birleştirir. Tek bir sunucuda, aynı anda 1200 aktif kullanıcı ve 2000 kayıtlı kullanıcı kapasitesi ile IPECS UCS bugüne kadar alışılmış haberleşme şekillerinin dışına taşıyarak iş verimliliği ve müşteri ilişkilerine büyük katkı sağlar. IPECS’in zengin ses servislerine ilave olarak, UCS kullanıcıları çeşitli video, metin ve grafiksel olarak ortak çalışma platformu, mesajlaşma gibi servislere de sahip olacaktır.

Diğer UC çözümleri gibi birden fazla sunucu gerektirmeyen IPECS UCS tek sunucu çözümü olarak tasarlanmıştır. Performansı arttırmak, ilk yatırım ve bakım maliyetlerini azaltmak bağlamında; tüm modüller, AM, Video Konferans, Özel ve Paylaşımlı rehber, ICS, vb. tek bir sunucu platformunda birleştirilmiştir. İlave olarak, değişik UCS özelliklerini kapsayan trafik analizi ile sistem yöneticisi tüm modüllerin kullanımı analiz edilebilir.

Sunulan servisler; 32 kişilik ses ve 6 kişili video konferans, anlık mesajlaşma, uygulama paylaşımı, çoklu pati ses kaydı. Kapsamlı yerindelik bilgisi, kişisel çağrı yönlendirme ve daha birçok kolaylık. Sezgisel grafik ara yüzü sayesinde özel ve paylaşımlı iş takvimine erişim. Kullanıcılar kolaylıkla merkezi UCS veritabanına veya firma aktif rehbere LDAP ile erişebilir.

İlave olarak, UCS birçok kişisel bilgi yönetim yazılımları (Outlook, ACT!, Goldmine ve Excel) ile kolaylıkla uyarlanıp eş güdümlü olarak çalışabilir. Kullanıcı ara yüzü çok esnek ve kişiselleştirebilen yapıya sahip olup, kolaylıkla kullanıcı isteklerine göre uyarlanabilir. Bir IP çözümü olarak UCS sayesinde bölgesel limitlerin dışına çıkılarak tüm servis ve veritabanlarına uzaktan ya da yakından erişilebilir.

NMS, IPECS İçin Çoklu Sistem Yapılarının Yönetimi

IPECS Ağ Yönetim Çözümü (NMS); hata alarmları, gerçek zamanlı izleme, çağrı trafiği takibi, çoklu sistem veri tabanı yönetimini içeren çok güçlü bir ağ yönetim uygulamasıdır. IPECS NMS, web tabanlı bir uygulama olup, haberleşme yöneticileri internet Explorer üzerinden herhangi bir uzaktan erişim bilgisayarı üzerinden sisteme kolaylıkla bağlanabilmektedir. Tek bir IPEC NMS sunucusu ile 1.000 kadar IPECS Çağrı Sunucusuna (MFIM) hizmet verilebilmektedir. IPECS NMS standart SNMP (Temel Ağ Yönetim Protokolü) protokolünü desteklemektedir ki bu farklı sonlandırma cihazlarının (Switch, Router vb.)sisteme dahil edilebilmesi demektir.

E-posta bildirimi sayesinde, ağ yöneticileri daha önceden ayarlı hata ve olayları gerçek zamanlı takip ederek olumsuzlukların önüne kullanıcılar farkına varmadan haberdar olarak çözüm üretebilmektedir. Haberleşmeden sorumlu sistem yöneticileri IPECS NMS sayesinde NMS sunucusuna bağlı tüm cihazların durumlarını gerçek zamanlı olarak Çağrı Sunucusuna tanımlı kanal arızasına kadar takip edebilmektedir. Arızalı kanallar farklı renklerde işaretlendiğinden kolayca ayırt edilebilmektedir. NMS, Çağrı Sunucusu veritabanını sağlıklı çalışması ve güncelliğinin takibinde önemli etkendir. Web yöneticisi seviyesinde uzaktan erişim (Yetkisi çerçevesinde) ile ilaveler, değişiklikler ve düzenlemelerin kolayca yapılabilmesini sağlar. Tek-tek sistemlere bağlanmak yerine, NMS sayesinde çoklu sistem güncellemesi bir kaç tıklama ile kolayca yapılabilmektedir, bu sayede onlarca hatta binlerce kullanıcı adı ve şifre ile uğraşmak zorunluluğu ortadan kalkar.

IPECS NMS her bir kayıtlı çağrı sunucusunun çağrı trafiğini ve CDR bilgilerini takibini ve kayıdını kolaylıkla yapar. CDR ve çağrı trafiği bilgileri istenildiğinde grafiksel ve bar şeklide görüntülenebilir. Dahili ve harici hat bazında, belirli tarih ve zaman aralıklarına göre ve vb. şekillerde rapor üretilerek verimlilik arttırılabilir.

WIT-300HE, LG-Ericsson Sistemlere Özel Kablosuz IP Terminal

LG-Ericsson’in Kablosuz Ağ Terminali WIT-300HE, 802.11b IEEE standartlarına sahip ara yüzü ile tüm IPECS sistem kaynak ve özelliklerine tam erişime sahiptir. Bina içinde ve yerleşkelerde kablosuz ağlar üzerinden yapılan haberleşme ile kolay kurulum ve kullanım sağlar, bu sayede kullanıcılar mobil hale gelir. AP’ler arası geçişlerde kesintisiz kablosuz haberleşme özelliği sayesinde kesilmeler ve konuşma kayıpları yaşanmaz. Cep telefonu kulanım kolaylığı sayesinde, WIT-300HE sayfalarca kullanım kılavuzu okumaya gerek kalmaksızın kolayca kullanılabilir. Kullanıcılar mobil erişim ile IPECS’in tüm sistem özellikleri ve kaynaklarını kolayca kullanabilirler. Hesap makinesi, telefon rehberi ve vb. özelliklere ilave olarak yüksek çözünürlüklü bir renkli LCD ekrana sahiptir.

Temel Özellikler

• 802.11b Kablosuz IP Telefon

• Ölçüler: 122mmx46.3mmx24.1mm

• 65K Renkli grafik LCD ekran (QvGA)

• Ağırlık: 98 gram (Pil dahil)

• Bekleme/Konuşma süresi: 50 Saat/4 Saat

• Cep telefonu kullanım kolaylığı

• Kapsama alanı: Açık alanda 200m / Bina içinde 50m

 • WEP 64bit & 128bit

 

UMS, Tümleşik Haberleşme Çözümü

UMS (Tümleşik Mesajlaşma Sistemi) otomatik operatör, sesli posta ve faks özelliğini masa üstünden kontrol etmeye yararyan tümleşik bir uygulamadır. Sesli Posta, Faks ve E-postalar Outlook ve benzeri programlar yardımıyla tek bir noktada erişilebilir, bırakılan faks ya da sesli posta ek olarak diğer alıcılara gönderilebilir ya da istenildiğinde dinlenebilir. Text-to-Speech özelliği sayesinde otomatik olarak uzaktan e-postalarınızı dinleyebilirsiniz. Bırakılan mesajlara yorumlar eklenerek başka bir kullanıcıya gönderilebilir. Bırakılan mesajlar anında posta kutusu sahibine bildirilir. Kullanıcı bildirim şekli, posta kutusu yönetimi ve erişimini istediği şekilde tanımlayabilir.

IPECS UMS, 16 kanala kadar ardışık çağrıya cevap verebilir ve buna ilave olarak ta 4 kanal faks ve bunların yanında POP3, SMTP ve IMAP4 e-posta protokollerini desteklemektedir. Eğer e-posta sunucunuz IMAP4 protokolünü destekliyorsa UMS ve e-posta sunucunuz eş güdümlü olarak çalışarak mesajlarınızı kolayca takip etmenize olanak sağlar. UMS'te IPECS gibi web tabanlı, kullanıcı dostu grafiksel arayüzüyle kolayca yönetilebilir bir yapıya sahiptir.

Phontage, PC veya PDA & Web Telefon

IPECS Phontage, PC veya PDA ekranında çok tuşlu sayısal veya IP telefon özelliklerini sağlayan, aynı zamanda diğer haberleşme uygulamalarıyla da ilişkili, yazılım tabanlı haberleşme aracı bir PC uygulamasıdır. Geleneksel IPECS çok tuşlu sayısal veya IP telefon özelliklerinin tamamıyla birlikte ses kaydı özelliğini de sunmaktadır. Ayrıca, kullanıcının PIM (Kişisel Bilgi Yönetimi) linki aracılığıyla telefon rehberin ile bağlantı kurulabilir, gelen çağrı kimlik tanımlaması yapılarak arayan kişi için pop-up penceresi açılabilir. İPECS Phontage kullanıcıları, telefon rehberi kayıtlarından arama yapabildiği gibi, kayıtların yönetimini de gerçekleştirebilmektedir. Video arayüzü ile Deluxe versiyonunda üç veya daha fazla katılımcıyla görüntülü konferans gerçekleştirilebilir. Paylaşım (Sharing) özelliği sayesinde çoklu konferanstaki kullanıcılar arasında dosya paylaşımı ve dosya üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir.

Phontage, PC ortamında mükemmel haberleşme sağlarken, kablosuz ağın kapsama alanı elverdiğince Phontage PDA'de aynı kalitede haberleşme imkanı sunmaktadır. Diğer yazılım tabanlı uygulamalara benzemeyen IPECS Web telefonu İnternet ortamının bulunduğu her alanda sisteme İnternet Explorer web tarayıcısı ile ulaşma imkanı sağlar. Bu temel ActiveX kontrollü ses uygulaması bir çok farklı amaç için kullanılabilir.

Ez-ATD, PC Tabanlı Operatör Konsolu

IPECS ez-Attendant, operatörünüzün çağrı yönetimini etkin ve daha rahat yapmasını sağlar. Güçlü ez-Attendant olanakları ve muhteşem GUI, operatörünüzün verimliliğini en üst seviyeye çıkarır. Operatörünüze gelen çağrıları yalnızca bir fare tıklamasıyla yönetebilme imkanı verir. Operatör, yerel veya şirket veritabanını (MS Outlook, Access, ACT, Goldmine) bağlantısı sayesinde gelen çağrının kime ait olduğunu kolayca bilme imkanına sahiptir. ez-Attendant’da kullanıcı dosya pencerelerine göz atarak, operatör kullanıcıların meşgul, boşta gibi durumlarını görebilir.

IPECS Ez-Attendant (PC Konsol), istenilen tüm dilleri destekleyebilir. Kolayca yerel dile menüler dahil çevrilip kullanıcının isteği dili menüden seçmesi sağlanır.

IPECS Çağrı Yöneticisi, çağrı trafiğinin yoğun olduğu kurumlarda 5 adet Ez-Attendant operatörüne kadar destekler ve istenildiğinde ağ üzerinde merkezi bir operatör olarak ta kullanılabilir.

Şubeler, Ev Ofisleri ve Seyehat Halindeki Kullanıcılar için Saydam Bağlanabilirlik (Transparent Connectivity)

Her boyuttaki işletmelerde, küçük şubeler ve ev ofisleri şeklinde bölgesel olarak dağıtık bir yapıya sahip olmasına rağmen haberleşme bağlamında tek bir haberleşme ağı şeklimde biri birine bağlı olması esastır. Dağıtık yapı mimarisi tek bir sistemde 1.200 kanala ölçeklenebilirken ağ yapısında 300.000 kanala kadar yapılandırılabilmektedir. IPECS'in modüler yapısı sayesinde tüm modül ve IP telefonlar bir IP ağın olduğu her yerde konumlandırılabilir.

WAN üzerinden biri birine bağlanan ofisler, benzersiz bir ağ yapısı ve işlevselliği ile tek bir Çağrı Sunucusu ile kusursuz bir iletişim ağı oluştururlar. İletişim masraflarınızı en aza indirirken merkezi Çağrı Sunucusunun tüm özellikleri iletişim ağındaki bütün ögeler için mevcut olur ve uzak ağ geçitleri LCR tabloları yardımıyla ücretsiz görüşme olanakları sağlanır. Çok büyük işletmeler yada mevcut LG-Ericsson sistemlerinde IPECS ağ yapısı kusursuz bir haberleşme ağı ile tek bir sistem gibi yapılandırılabilmektedir.

Günümüz küçük, orta ve büyük ölçekli firmalarında Ev Ofis uygulamasının önemi maliyet, başarım (Performans) ve çalışan morali açısından en üst seviyelere çıkmaktadır. Bununla birlikte, uygun ve etkin bir haberleşme ağı mevcut değilse uzak ofis çalışanları için iş arkadaşlarıyla haberleşememek, işletme açısından olumsuz sonuçlar doğurur. Esnek IPECS uzak ofis uygulamaları sayesinde kullanıcılar IP telefon yada yazılım telefonlarını bir İnternet bağlantısı yardımıyla otomatik olarak merkezi ofisin haberleşme ağına dahil olurlar. Uzak Servis Ağ Geçidi Modülü (RSGM), analog harici abone ve faks için analog dahili abonesiyle çok da kullanışlı bir ev ofis çözümüdür. Uzak ofis kullanıcıları tam anlamıyla merkez ofisin abonesi haline gelerek güvenli ve yüksek kalitede bir haberleşme ağının parçası haline gelirler. Sık seyahat eden kullanıcılar nere giderlerse gitsinler ofislerinin bir parçası olmak isterler ve bunu IPECS Phontage veya UCS ile IP erişimin olduğu tüm yerlerden çok rahatlıkla yapabilirler. Buy uygulamalar sayesinde ofiste yapabileceklerini tümünü uzaktan yapabilmektedirler ve bu sayede verimlilikleri ve geri dönüşleri çok artabilmektedir.

IPECS-LIK Servisi - IPECS-LIK Uygun Fiyat - IPECS-LIK Teknik Destek - IPECS-LIK Teknik Servis - IPECS-LIK Tamiri
IPECS-LIK, IPECS-LIKServisi, IPECS-LIK Uygun Fiyat , IPECS-LIKTeknik Destek , IPECS-LIK Teknik Servis , IPECS-LIK Tamiri

IPECS-LIK Teklif İste      IPECS-LIK Ürünü Yazdır    &nb      Son Güncelleme: 15.07.2011


Copyright© 2008 Bms İletişim Sistemleri Tic Ltd Şti Web Tasarım Hizmetleri