BMS İLETİŞİM

BMS İLETİŞİM - HABERLESME SISTEMLERINDE UZMAN

0(212) 536 52 53

 

Alcatel-Lucent Yetkili Bayi

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

İLETİŞİMSANTRALLER - LG ERİCSSON

   iPECS-MG
   IPECS-LIK
   ARIA IP
   ARIA SOHO
   WIT-400H IP Telefon
   LDP-7004D Sayısal Set
   LDP-7008D Sayısal Set
   LDP-7016D Sayısal Set
   LDP-7024D Sayısal Set
   LDP-7024LD Sayısal Set
   LDP-7048DSS
   LIP-8002/2A IP Telefon
   LIP-8008D IP Telefon
   LIP-8012D IP Telefon
   LIP-8024D IP Telefon
   LIP-8040L IP Telefon
   LIP-8050V Görüntülü
   GDC-400H DECT
   GDC-450H DECT


DİĞER MARKALAR

   ALCATEL
   KAREL
   NORSTAR
   NETAŞ
   TELESİS
   LG ERİCSSON
   İP PBX - İp Santral

iPECS-MG

iPECS-MG

Basitleştirme

iPECS-MG yüksek kaliteli donanım platformu ile haberleşmeyi basite indirgeyerek kolay kullanım ve yönetim imkanı yanında, bir işletmenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak zengin özellikler sunar. iPECS-MG, Küçük ve Orta ölçekli işletmeler için zengin özellikler ve yetenekler sunan ideal bir sistemdir:

- Kullanıcıya özel bütünleşmiş servisler

 : Temel hibrid portları (12 abone ve 4 port AA veya 4 port VoIP) içerir 
 : SIP/IP harici veya abone arayüzleri
 : Rehber Numarası (DN), Tandem bağlantı gibi gelişmiş telefon özellikleri
 : Anahtarlama, Alt firma gruplama ve LCR 
 : CID, SMS, CPT, DTMF destekli TDM işlemci 
 : Kapı Telefonu, Alarm, Anons ve MOH gibi temel telefon santrali özellikleri

- Optimize edilmiş basit mimarisi

 : Entegre özellikler ile donatılmış kart yapısı 
 : Uygun fiyata büyüyebilme

- Kolay kullanım ve bakım

 

Verimlilik

iPECS-MG, IP'ye farklı bir yaklaşım ile bakarak tümleşik haberleşme uygulama performansının verimini yükselten ses, veri ve mul-timedya ile birlikte; güvenlik, mobilite ve sistem yönetimi ve satış sonrası destekte farklılık sunar. iPECS-MG, LG-Ericsson UCS (Tümleşik Haberleşme Çözümü) ile uyumlu çalışarak merkeze bağlı ve merkezden yönetilen ve uzak ofislerle bağlantılı çalışan uygulamaların verimini arttırır.

- Geleceğe hazır teknoloji ve açık standartlara dayalı mimari

- Gelişmiş IP yetenekleri
 : Harici Hat, DHCP, SIP Proxy ve IP Güvenlik için tek bir IP

- Günümüz PBX özellikleri
 : Tandem bağlantı, Kurumsal Telefon Rehberi, Birden fazla firma grubuna hizmet, vb.

- Zengin uygulamalar
 : LG-Ericsson Tümleşik Haberleşme Çözümü 
 : Robot Operatör / Sesli Posta Sistemi
 : LG-Ericsson DECT ve Wi-Fi teknolojisiyle güçlü mobil çözümler 
 : Merkezi yönetim için ağ yönetimi çözümü

- Geliştirilmiş Terminal portföyü
 : LDP-7000 serisi sayısal ve LIP-8000 serisi IP telefonlar
 : Kurumsal mobilite çözümleri için Wi-Fi ve DECT terminalleri

Bütünleşik

iPECS-MG tek başına tümleşik ses ve veri altyapısıyla, Küçük ve Orta ölçekli kurumların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek yapıdadır. iPECS-MG zengin haberleşme özellikleri ve katma değerli uygulamaları ile tüm sayısal, IP LG-Ericsson telefonlarının yanı sıra kablolu ve kablosuz tele¬fonlar ve konferans telefonları ve yazılım tabanlı telefonları destekler. Data tarafında ise LG-Ericsson'un yeni kendini kanıtlanmış Ethernet anahtarları çözümü ile zengin ağ yeteneklerine sahiptir. Dolayısıyla yüksek hızlı veri aktarımı, güvenli İnternet erişimi, VoIP Servis Kalitesi (QoS) ve kendinden beslemeli (PoE) özellikler gibi daha birçok seçenek sunar. Ağ Yönetimi Çözümleri (NMS ve UDM) sayesinde telefon santrali ve data cihazları tek bir arayüz üzerinden yönetilip kontrol edilebilmek¬tedir. Bu yazılım araçları sayesinde programlama, yönetim ve arıza takip merkezileştirilerek yerinden ve uzaktan kontrol altına alınabilir.

- Tüm sistemler için ortak IP ve Sayısal telefon ailesi
 : Küçük ve Orta ölçekli işletmeler
 : Terminal ve uygulamalarla tümleşik
 : Güvenli ağ yetenekleri ile bütünleşmiş
 : LG-Ericsson veri ürünleri ile merkezi yönetim

Uyumluluk

TDM tabanlı bir altyapıdan IP tabanlı bir yapıya kusursuz geçmek iPECS-MG ile çok kolay olacak ve tümleşik IP dünyasına geçişi işletmeler, yatırımlarını koruyarak yapabilecektir. iPECS-MG platformu aynı zaman¬da tamamen IP ya da geleneksel kurumsal telefonları veya tümleşik (TDM & IP) çözümlerini de destekler. Tümleşik bir yapıya geçmeye hazır olmasanız bile yatırımlarınızı koruyabileceksiniz ve istediğiniz anda geçişe hazır olmuş olacaksınız.
- LG-Ericsson kurumsal haberleşme sistemleri olan IPLDK-100/300'den kolay geçiş
- TDM tabanlı dahili ve harici abone yapısı istenildiğinde korunabilecek
- Gelişmiş IP platform ve açık standart mimari yapısıyla geleceğe şimdiden hazır

iPECS-MG nedir?

iPECS-MG, PSTN, IP ve mobil ağlarınızı bütünleştiren, gelişmiş iş verimliliğini sağlayan oldukça güvenilir, ihtiyaçlara göre büyüyebilen ve zengin özelliklere sahip bir iş platformudur. iPECS-MG tamamı ile IP ya da IP, sayısal ve analog yapılarını tümüyle destekler. İşletmeler kendi altyapı ihtiyaçlarına göre IP, sayısal ya da analog abone veya bunların tümünden oluşan karma bir altyapı oluşturabilirler.

iPECS-MG en uygun yapısıyla;

- Zengin özelliklere sahip olan platformu ile iş hayatınızı kolaylaştırır
- Basitleştirilmiş ve özelleştirilmiş kullanıma hazır iş çözümleri
- En son standartlara ve teknolojilere sahiptir Dağıtık yapıdaki işletmeler için IP ağ 
- İnternet Telekom Servis Sağlayıcıları (ITSP) için SIP bağlantı
- Yeşil IT için enerji tasarrufu 
- Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin Tümleşik Haberleşmesi için başlangıç ürünü 
- Sesli ve Tümleşik mesajlaşma 
- Gezgin aboneler için mobil iş çözümler 
- Ekonomik konferans çözümleri 
- Merkezi Yönetim & Güncellemeler 
- vb.
 

Basit Mimari

Bugünkü telefon santralı sistemlerinin genel¬likle 19 " data kabinetine diğer veri ekipmanları ile birlikte montajı istenir. iPECS-MG, data kabinetine montaj yapılabilecek şekilde tasarlanmış olmasına rağmen istenildiğinde duvara montaj aparatı ile tek başına duvara da monte edilebilir.

Zengin özellikler sunan platform

Telefon santrali kullanan işletmeler birçok opsiyonel özelliğe ihtiyaç duyarlar ve üreticiler de bu ihtiyaçlara göre farklı çözümler sunarlar ki, bu da ilave maliyet demektir. iPECS-MG'de ihtiyaç duyulan bu özellikler, ilave bir maliyet gerektirmez, çünkü tüm bu özellikler entegre olarak gelmektedir.

iPECS-MG, ana işlemci ile sunduğu 12 dahili (6 Sayısal + 6 Analog) & 4 kanal robot operatör (Ya da 4 kanal VoIP) gibi bütünleşmiş donanımlar ve gelişmiş haberleşme özelliklerinden ACD, LCR, CTI, TAPI ve TDM sinyalleşme işlemlerini sağlayan CID, KMS, CPT, DTMF gibi tüm özellikleri ilave bir donanım ve maliyet gerektirmeden sunar. Ayrıca temel özelliklerden olan kapı telefonu, alarm, anons, MOH vb. gibi arayüzlerini de destekler.
 

Yüksek Ölçeklenebilir Platform

30 ve 300 arası çalışana sahip kurumlar için iPECS-MG'nin esnek sistem mimarisi ile uygun maliyete telefon santrali sistemine sahip olabilirler. iPECS-MG100 ve iPECS-MG300 olarak 2 farklı işlemciye sahiptir. Her bir işlemci sırasıyla maksimum kapasitesi 200 abone ve 414 abone olacak şekilde yapılandırılabilir. Diğer sistem bileşenleri her iki işlemci için ortak olarak kullanılır.

Güvenlik ve Hizmet Kalitesi (QoS):

Herhangi bir ağ ortamında, güvenlik ve QoS yüksek öncelikli olmalıdır. IPSEC, STRP ve TLS, yüksek şifreleme teknikleri ile IP paket olarak şifreleme yaparken kullandığı standartlardır. Bunu IP Paketin hedefini gizlemek için kullanır. "DiffServ pre-tagging" ve 802.1 p/Q WLAN teknolojisi kullanarak iPECS-MG en yüksek QoS standartları sağlar. Yüksek ses kalitesi için iPECS-MG'de eko kesici-engelleyici mevcuttur.

Standartlara Dayalı Teknoloji:

Küçük ve orta ölçekli işletmeler ağ bağlantıları merkezi iletişim sistemlerine geçerken iPECS-MG'deki mevcut kurumsal mimariden yararlanabilir.iPECS-MG hem yerel ofis ve hem de geniş bant şebekeler üzerinden tam bir IP telefon özellikleri sunar. SIP protokolü ile ITSP (Internet Telephony Service Providers) lere bağlanarak daha düşük maliyetli VoIP aramalarını yönetilebilen geniş bant IP ağ üzerinden sağlar. iPECS-MG ayrıca, IP protokolünün (H323 Rev. 4.2.3.0 / SIP Rev. 4.5.0.26) en son standartlarını destekler. Ayrıca diğer IEEE (802.11b, 802.3af) ve ITU (G.711, G.723.1, G.729 ve T.38) gibi standartlar da desteklenmektedir.
 

Kurumlar; çalışan ve ofis bağlamında dağıtık bir yapıya sahip olmaları sebebiyle tek bir noktadaymışçasına merkezi haberleşme sistemine ihtiyaç duymaktadırlar. iPECS-MG, kurumların ihtiyacına göre analog, sayısal ya da IP telefon uygulamalarını tek bir platformda sunarak çok şubeli yapıların tüm ihtiyaçlarına en üst seviyede cevap verebilecek yapıdadır. LG-Ericsson ağ yapısında sorunsuz ve mükemmel bir iletişim ağının yanında merkezi yönetimi de sunar.

Ağ Senaryosu

Merkezi sistemin sahip olduğu tüm özellikler uç noktalardaki şubeler ve diğer gezgin kullanıcılar tarafından da faydalanılarak haberleşme giderleri en aza indirgenir. LG-Ericsson'a özel IP Network lisansı sayesinde büyük işletmeler ve onların çoklu şube yapısı merkezi ve tek bir noktadan yönetilebilen bir yapıya kavuşur. Buna ilave olarak IPECS-MG, tüm diğer LG-Ericsson sistemleri ile (ARIA SOHO IP, IPLDK, iPECS-LIK ve iPECS-CM) sornsuz bir şekilde ağ üzerinde haberleşebilecek yapıdadır. T-NET (Transparan Ağ) ağ lisansı ile iPECS-MG, iPECS-LIK ile 1.200 aboneye kadar büyüyebilmektedir.
 

Yeşil IT Nedir?

Yeşil IT teknolojisi ile çevreye verilen zararı en aza indirgemek asıl amaçtır. Yeşil IT, enerji kullanımı ve tüketiminin azaltılması ve bunu yapmamın yolu olarak da; donanım, elektrik enerjisi ve kâğıt tüketimini içeren birçok ürünü içerir. Yeşil IT, enerji tasarrufuyla gelen maliyetlerin azaltılması ve çevreye katkılarının yanında satınalma, yönetim ve destek tarafında da faydalar sağlar.

Yeşil IT İçin Akıllı Operasyon

Birçok Yeşil IT girişimleri büyük işletmeler içinde tartışılmış ve uygulamaya konulmuştur. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde de Yeşil IT kullanılmaya başlanmıştır. Bunu izleyerek, iPECS-MG çevreye dost ve enerji tasarrufu sağlayacak bir şekilde tasarlanmıştır. Çalışma saatleri dışında, hafta sonları ve tatillerde iPECS-MG sistemi çok az enerji tüketecek şekilde programlanarak enerji tasarrufu sağlar. Acil durumlarda, telefonunuzu kolayca çalıştırabilir ve işlerinizi takip edebilirsiniz.

iPECS-MG'nin Yeşil IT İle İşletmenize Katacakları

- Enerji kullanımını optimize eder
- Sistem güç tüketimini aktif olarak yönetebilme
- IT olarak uzun vadeli maliyet azaltması yapar
- Ne kadar enerji kullandığınızı ölçebilmenizi sağlar

iPECS UCS LG-Ericsson sistemlere özel; kurumların daha aktif, verimli ve üretken çalışmalarına yardımcı olan bir Tümleşik Haberleşme Çözümüdür (Unified Com-munication Solutions.)

KAPASİTE

iPECS UCS iletişimin eşzamanlı ve eş zamanlı ol¬mayan tüm modlarını tek bir kullanıcı arayüzüne indirgeyerek, 1.200 kullanıcıyı destekler. iPECS UCS, iPECS- MG'nin iletişim servislerini genişletip ve geliştirerek; en üst seviyede verimlilik, işbirliği ve müşteriye hizmetlerinin kalitesini artırmada büyük katkı sağlar.

KULLANIMI ve YÖNETİMİ KOLAY

Sezgisel kullanım arayüzü son derece esnektir ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilir.

ÇOKLU YERİNDELİK BİLGİSİNE DAYALI ÇÖZÜM

iPECS UCS, kullanıcıların iş arkadaşları ve müşterileri ile daha etkin gerçek zamanlı durum ve yer durumunu anında bilgilendirmeyi destekleyerek, haberleşmedeki zorlukları kolayca yenmelerine yardımcı olur.

BİRÇOK İHTİYAÇ İÇİN TEK BİR ÇÖZÜM PAKETİ

Zengin ses hizmetine ek olarak, UCS kullanıcılara video, metin, grafik ve mesajlaşma gibi birçok hizmetleri de beraberinde sunar. Diğer UCS çözümlerin aksine iPECS UCS tek bir sunucu çözümü olarak tasarlanmıştır. Anlık mesajlaşma, video konferans ve özel ve paylaşımlı rehber, ICR, vb özellikler tek bir sunucu ve uygulama yazılımı ile sağlanacak şeklinde tasarlanarak, verimliği arttırırken, ilk sahip olma maliyet ve bakım masraflarını azaltmaktadır.

Mevcut olan hizmetlere ek olarak 32 parti ses ve 6 parti video konferans, iş amaçlı anlık mesajlaşma, uygulama paylaşımı ve çoklu görüşme (Ses) kaydı, kapsamlı durum bilgileri, bireysel çağrı yönlendirme ve daha fazlası...

UCS, LDAP desteği sayesinde hem merkezi şirket hem de kişisel iş planlarına erişerek işbirliğini kolaylaştırmasının yanında firma veya özel rehbere de kolayca erişim sağlayabilir. Ayrıca UCS, Outlook, ACT, Goldmine ve Excel gibi tüm büyük kişisel bilgi yönetimi uygulamaları ve veri tabanlarıyla çalışır ve senkronize olur.


iPECS-MG mobilite ile çalışanlar, masasında veya şirket dışındayken bile şirketi ile haberleşme bağını koparmadan bütün işlerini takip etme yeteneği sağladığı için iş yerindeki verimlilik artar. iPECS-MG, mobilite için dijital ve IP kablosuz telefonlar, PDA ve PC tabanlı yazılım telefonu gibi zengin kullanıcı araçlarını sunmaktadır. Çalışanlarınız nerede olursa olsun, merkez ofisin bir abonesi olacağından sürekli müşteriye erişim ile müşteri memnuniyeti artacaktır.

Dual Mode Telefonlar İçin Yazılım Telefonu

PC veya PDA üzerinde bir LG-Ericsson IP yazılım telefonu (Phontage) kullanarak çalışanlar her zaman her yerde müşterileri ile iletişim sağlar. Bu, şirket içi ve dışı bağlantı şekline (Kablolu LAN ya da kablosuz WLAN) göre çeşitlilik kazanmaktadır. IP Yazılım telefonu (Phontage); arama, transfer, çoklu konferans ve buna benzer tüm sistem özel¬liklerini kullanacak şekilde benzersiz bir bağlantı sağlayarak işte verimliliği artırır.

Mobil Abone

iPECS-MG, şirket içinde ve dışında tek bir dahili numara ve bir posta kutusu ile sorunsuz mobilite imkanı sunuyor. iPECS-MG, cep telefonu merkez ofis santralına entegre edilen uzak ofis çalışanlarının hareket halindeyken bile müşteri isteklerine yanıt vermelerini kolayca sağlar. Gelen çağrı hem ofis hem de cep telefonuna yönlendirilerek çağrının hangisinden olursa olsun cevaplanması sağlanır. Ayrıca tüm iPECS-MG kaynakları kullanılarak cep üzerinden ofisteymiş gibi arama yapabilir, farklı bir ofis telefonuna çağrıyı transfer edebilirsiniz.

Wi-Fi ve DECT ile Bina İçi Mobilite:

LG-ERICSSON ofis mobilite çözümleri, Kablosuz LAN (Wi-Fi) ve DECT terminalleri sayesinde, masanızdan uzakta ya da bina içerisinde hareket halindeyken tüm haberleşme işlemlerini masanızdaymışsınız gibi yapmanıza olanak sağlayarak, en üst seviyede hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine erişmenize yardımcı olur.

Wi-Fi Çözümü

iPECS kablosuz LAN telefonu WIT-400H, standart AP erişim noktasıyla, hareket halindeyken iPECS-MG'in tüm özelliklerini kullanmanıza olanak verir. Kullanıcılar Wi-Fi kapsamı olan her yerden bağlanarak iPECS-MG'nin bütün sistem özelliklerini kullanabilirler. Yeni Wi-Fi telefon WIT-400H, IEEE standardı 802.11 b/g kablosuz arayüzleri, WEP/WPA/WPA2 kablosuz güvenlik ve Web Tarayıcı özelliklerini destekleyen 5.1 cm renkli LCD ekrana sahiptir.

DECT Çözümü

iPECS IP-DECT çözümü, LG-Ericsson'un DECT baz istasyonu yapısı üzerine inşa edilmiştir. Daha geniş erişim alanlarına ulaşan kablosuz haberleşme sisteminde GDC-600B baz istasyonu gibi yüksek yoğunluklu hücre istasyonları kullanılarak 6 eş zamanlı arama imkânı sağlanır. Kesintisiz geçiş ve dolaşım özelliği ile iPECS-MG DECT çözüm, DECT kapsama bölgesi boyunca hareket ederken bile iletişim imkânı sağlar.
 

 

Robot Operatör

Otomatik (Robot) Operatör yardımıyla iPECS-MG, şirket verimliliğinin ve müşteri mem¬nuniyetinin en üst seviyeye çıkarılmasında katkıda bulunur. Özel karşılama anonsları ve zengin menü seçenekleri ve çağrı yönlendirme özellikleri ile robot operatör şirketlerin ön karşılamalarına büyük katkıda bulunur.

Sesli Posta ve Robot Operatör

Eğer işletmenizin daha fazla kanal veya kapasiteye ihtiyacı varsa, iPECS-MG'nin sesli posta sistemi, gelişmiş sesli posta mesaj kaydı ve karşılama mesaj kapasitesi yardımıyla gelen çağrı trafiğinin yönetilmesinin yanında meşgul ya da ofis dışında olunan durumlarda bırakılan mesajların alınmasına büyük katkı sunar. Çalışanlar kendi özel karşılamalarını yükleyebildiği gibi, şifre korumalı posta kutuları oluşturabilirler. Bırakılan mesajlara içeride tek bir tuşla, dışarıdan ise arayarak ya da e-posta hesaplarına yönlendirerek erişebilirler.
 

Phontage

ÇEŞİTLERİ: PC, PDA, CEPTELEFONU

Phontage, bilgisayar, PDA ve akıllı cep telefonu ile iletişim kurmak için kullanılan bir yazılımdır. Phontage, masaüstü PC platformuna mükemmel bir haberleşme telefonu özelliği kazandırır. PDA ve uyumlu cep telefonlar ile kablosuz ağ kapsama alanı içinde mükemmel bir mobil iletişim sistemi olarak çalışır.

ÖZELLİKLER

Tüm telefon özelliklerinin yanında ses kayıt özeliğine sahiptir. Bunlara ilave olarak, telefon rehberi sayesinde gelen numara bilgisine göre isim bilgisi pop-up ekranı sayesinde görülebilmektedir. Phontage kullanıcıları telefon rehberi sayesinde çağrılarını kolayca yapabilmele¬rinin yanında, kontak bilgilerinin de yönetimini yapabilirler. Görüntülü telefon arayüzü (Deluxe sürümü) sayesinde 3 kişiye kadar görüntülü konferans özelliğine sahiptir. Dosya ve Ekran Paylaşım özelliği sayesinde, çoklu konferansta dosyalara karşılıklı erişilebileceği gibi üzerinde düzenlemeler de yapılabilir.

Ez-ATD: PC tabanlı konsol

iPECS-MG ez-Attendant (PC Konsol), opera¬törünüzün çağrı yönetimini etkin ve daha rahat yapmasını sağlar. Güçlü ez-Attendant olanakları ve muhteşem GUI (Grafik Ekranlı Kullanıcı Arayüzü), operatörünüzün verimliliğini en üst seviyeye çıkarır. Operatörünüze gelen çağrıları yalnızca bir fare tıklamasıyla yönete¬bilirle imkanı verir. Operatör, yerel veya şirket veritabanını (MS Outlook, Access, ACT, Gold-mine) bağlantısı sayesinde gelen çağrının kime ait olduğunu kolayca bilme imkanına sahiptir. Telefon rehberini, arama, e-posta gönderimi ve KMS gönderimi için kolaylıkla kullanabilir. Ez-Attendant'da kullanıcı dosya pencerelerine göz atarak, operatör, kullanıcıların meşgul, boşta gibi durumlarını görebilir. iPECS-MG Ez-Attendant istenilen tüm dilleri destekleyebilir. Kolayca yerel dile çevrilip (Menüler dahil) kullanıcının istediği dili menüden seçmesi sağlanır. iPECS-MG Çağrı Yöneticisi, çağrı trafiğinin yoğun olduğu kurumlarda 5 adet Ez-Attendant operatörüne kadar destekler ve istenildiğinde ağ üzerinde merkezi bir operatör olarak da kullanılabilir.

NMS, iPECS-MG ve diğer LG-ERICSSON sistemleri için kullanılabilen çoklu bir nokta yönetim sistemidir.

MERKEZİ YÖNETİM

Ağ Yönetimi Çözümü (NMS) hata bilgilerini, gerçek zamanlı durum izleme, çağrı istatis¬tikleri ve çeşitli iPECS-MG uygulamalarının veritabanlarını yönetmek için kullanabilen güçlü bir araçtır.

İZLEME, İSTATİSTİK VE RAPORLAMA

NMS, arama trafiği izler ve kayıtlı sistem SMDR istatistiklerini her bir sistem için ayrı ayrı kayıt eder. Arama analizi (SMDR) ve trafik istatistikleri hem grafik hem de tablo formatında alınarak şirket kaynak planlaması için kullanılabilir. İsteğe göre; dahili veya harici abone bazında, zaman aralığına göre, sistem bazında raporlar üretebilirsiniz.

NMS YAPILANDIRMASI

NMS, web tabanlı bir uygulama olup, herhangi bir uzak bilgisayardaki Internet Explorer web tarayıcısı üzerinden sistem yöneticilerinin erişimine olanak tanıyan bir araçtır. iPECS NMS, SNMP (Temel Ağ Yönetim Protokolü) protokolü kullanarak 1000 adet iPECS-MG sistemine erişim sağlar.


KULLANICI SENARYOLARI

Haberleşmeden sorumlu sistem yöneticileri iPECS NMS sayesinde NMS sunucusuna bağlı tüm cihazların durumlarını gerçek zamanlı olarak, Çağrı Sunucusuna tanımlı kanal arızasına kadar takip edebilmektedir. Arızalı kanallar farklı renklerde işaretlendiğinden kolayca ayırt edilebilmektedir. NMS, Çağrı Sunucusu veritabanının sağlıklı çalışması ve güncelliğinin takibinde önemli etkendir. E-posta bildirimi sayesinde, ağ yöneticileri daha önceden ayarlı hata ve olayları gerçek zamanlı takip ederek olumsuzlukların önüne geçip, kullanıcılar farkına varmadan haberdar olarak çözüm üretebilmektedir. Web yöneticisi seviyesinde uzaktan erişim (Yetkisi çerçevesinde) ile ilaveler, değişiklikler ve düzenlemelerin kolayca yapılabilmesini sağlar. Tek-tek sistemlere bağlanmak yerine, NMS sayesinde çoklu sistem güncellemesi bir kaç tıklama ile kolayca yapılabilmektedir, bu sayede onlarca hatta binlerce kullanıcı adı ve şifre ile uğraşmak zorunluluğu ortadan kalkar. iPECS NMS her bir kayıtlı çağrı sunucusunun çağrı trafiğini ve CDR bilgilerini, takibini ve kaydını kolaylıkla yapar. CDR ve çağrı trafiği bilgileri istenildiğinde grafiksel ve bar şeklinde görüntülenebilir. Dahili ve harici hat bazında, belirli tarih ve zaman aralıklarına göre ve vb. şekillerde rapor üretilerek verimlilik arttırılabilir.

iPECS-MG Servisi - iPECS-MG Uygun Fiyat - iPECS-MG Teknik Destek - iPECS-MG Teknik Servis - iPECS-MG Tamiri
iPECS-MG, iPECS-MGServisi, iPECS-MG Uygun Fiyat , iPECS-MGTeknik Destek , iPECS-MG Teknik Servis , iPECS-MG Tamiri

iPECS-MG Teklif İste      iPECS-MG Ürünü Yazdır    &nb      Son Güncelleme: 15.07.2011


Copyright© 2008 Bms İletişim Sistemleri Tic Ltd Şti Web Tasarım Hizmetleri